(25-12, 25-18, 25-14)

Paplūdymio naujienos

2021. liepos 1d.

Lietuvos studentų paplūdimio tinklinio čempionai išsaugojo savo sostus

Savaitgalį Lietuvos sostinės centre, šalia Baltojo tilto, vyko gražios kovos dėl Nacionalinės studentų tinklinio lygos (NSTL) Lietuvos studentų paplūdimio tinklinio čempionato medalių.

Varžybos startavo šeštadienį kartu su Vilniuje vykusia Olimpine diena, todėl įdomios studentų kovos buvo pati geriausia paplūdimio tinklinio reklama visiems sporto mylėtojams.

Moterų turnyre į pusfinalį prasibrovė Vytauto Didžiojo universiteto (VDU), Vilniaus universiteto (VU) ir Lietuvos sporto universiteto (LSU) atstovės.

Pusfinalyje Vytenė Vitkauskaitė ir Urtė Andriukaitytė (VDU) 2-0 (21:10, 21:13) nugalėjo Indrę Pretkelytę ir Benitą Umantaitę (VU), o Ainė Raupelytė ir Jekaterina Kovalskaja (VU) 2-0 (21:14, 21:17) pranoko Laurą Žlibinaitę ir Gerdą Grudzinskaitę (LSU).

Finale V. Vitkauskaitės ir U. Andriukaitytės duetas po atkaklios kovos 2-1 (21:11, 14:21, 15:7) įveikė A. Raupelytę ir J. Kovalskają bei pateisino favoričių vardą. Jos taip pat apgynė praėjusiais metais iškovotą Lietuvos studentų čempionių titulą.

Įdomu tai, kad U. Andriukaitytė, atvykusi į NSTL čempionatą tiesiai iš Europos Kontinentinės taurės kovų, Lietuvos paplūdimio tinklinio čempione tapo net penktą kartą, o V. Vitkauskaitė – trečią. Urtė taip pat buvo pripažinta geriausia šio čempionato žaidėja.

„Pažadu, kad po antro magistro baigimo jau rimtai susimąstysiu apie mokslininkės kelio pabaigą, – šypsojosi U. Andriukaitytė. – Čempione tapti visada smagu, nesvarbu kelioliktą ar keliasdešimtą kartą. Džiaugiuosi galimybe žaisti oficialiose varžybose. Kiekvieną tokį šansą labai branginu ir stengiuosi išnaudoti. Nenuvertinome nei vienų priešininkų. Finalas ir įrodė, kad tam nebuvo jokios priežasties. Finale Jekaterina ir Ainė prieš mus žaidė puikiai ir tikriausiai labai siekė revanšo už praėjusius metus. Bet mes su Vytene nenorėjom atiduoti titulo ir nusprendėme dar metams pasiliktu sau“.

Bronzos medalius iškovojo L. Žlibinaitė ir G. Grudzinskaitė, kurios mažajame finale 2-0 (21:13, 22:20) įveikė I. Pretkelytę ir B. Umantaitę.

Vaikinų turnyre į pajėgiausių ketvertuką pateko į kovą dėl apdovanojimų tęsė LSU, VDU, Kauno technologijos universiteto (KTU) ir VU tinklininkai.

Taip pat iš olimpinės atrankos Nyderlanduose tiesiai į NSTL čempionatą atvykę LSU studentai Patrikas Stankevičius ir Audrius Knašas pusfinalyje 2-0 (21:13, 21:11) nugalėjo Tomą Vyšniauską ir Nerijų Laužadį (KTU), o Artūras Vincėlovičius ir Arnas Rumševičius (VDU) 2-0 (21:11, 21:13) įveikė Albertą Tomaševičių bei Tomą Gavrilovą (VU).

Trečius metus iš eilės Lietuvos studentų čempionais tapo P. Stankevičius ir A. Knašas. Nors finalas nebuvo lengvas – buvo sulaukta rimto pasipriešinimo iš daug patirties ir skambių titulų turinčių varžovų, bet galiausiai jie 2-0 (24:22, 21:16) nugalėjo A. Vincėlovičių bei A. Rumševičių.

Geriausiu žaidėju pripažintas A. Knašas prisipažino, kad žaisti po Kontinentinės taurės finalinio etapo, kuriame net pavyko įveikti 19-ąją pasaulio porą, buvo nelengva.

„Motyvacijos netrūko, tačiau jautėmės emociškai ir fiziškai išsekę. Papildomo nuovargio pridėjo ir kelionės. Visgi kartu žaidžiame jau ne pirmus metus, žinome, kad mūsų sportas tarsi skirtingų turnyrų maratonas, – kalbėjo A. Knašas. – Ginti universiteto garbę visada yra svarbu ir malonu. Juolab kad šiemet su Patriku baigiame bakalauro studijas. Smagiausias buvo finalas, nes žaidimo lygis čia buvo aukščiausias. Žaidėme prieš patyrusius Artūrą ir Arną. Nors jie kartu žaidė pirmą sykį, vis tiek pademonstravo solidų žaidimą.“

Kovingumu pasižymintis A. Knašas dar kartą pakartojo, kad pergales lemia sunkus darbas.

„Tikiu, kad čempionais tampama už aikštės ribų. Tai yra procesas, sudarytas iš daugybės sunkių treniruočių ir akimirkų, kai nori pasiduoti, bet vis tiek randi savyje jėgų tęsti“, – pabrėžė tinklininkas.

Trečiąją vietą užėmė T. Vyšniauskas bei N. Laužadis, kurie mažajame finale 2-0 (21:13, 21:13) buvo pranašesni už A. Tomaševičių bei T. Gavrilovą.

NSTL paplūdimio tinklinio čempionate dalyvavo 16 merginų ir 12 vaikinų komandų.